Najlepsze produkty na porost włosów

Najlepsze produkty na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Czy porost włosów można przyspieszyć?

Natura nie obdarzyła ludzi jednakowo, ale w pewnym stopniu można na nią wpłynąć. Porost włosów można przyspieszyć, podobnie jak można na nowo ukształtować swój wygląd. Obowiązują nas co prawda pewne naturalne ograniczenia, ale nie sztywne ramy, poza które nie można byłoby wyjść choć odrobinę. Jedni z nas mają talenty w pewnych dziedzinach, a inni nie. Zwykle mają w innych, choć ich sprawiedliwe rozdzielenie jest rzeczą bardzo dyskusyjną. To samo będzie dotyczyło zdrowia. Jedni o siebie wcale nie dbają i są zdrowi, inni troszczą się na okrągło i zapadają na wszelkie możliwe choroby. Czy to oznacza, że nie warto się starać? Nic nie jesteś w stanie zmienić w swoim życiu i w swoim wyglądzie? Tak źle nie ma. Zmienić można i to dużo. Przecież chudy chłopak po kilku miesiącach chodzenia na siłownię może zmienić się w muskularnego mężczyznę, kobieta z nadwagą po pół roku pracy z własnym ciałem może stać się niezwykle szczupła i atrakcyjna. No dobrze, a jak to jest z włosami? Czy i jak można przyspieszyć ich porost?

Podcinanie końcówek

Niegdyś panowała opinia, że częste przycinanie końcówek włosów przyspiesza ich rośnięcie. Niestety jest to mit bez pokrycia w faktach. Włosy nie rosną na końcach, lecz od strony cebulek. Jedynym sensownym wyjaśnieniem takiego zabiegu może być usunięcie rozdających się końcówek. To poprawia ogólny wygląd. Włosy wydają się wówczas zdrowsze. Jednak nie będą szybciej rosnąć.

Dieta i klimat

Na porost włosów na pewno wpływ ma rodzaj pożywienia. Gdy jest w nim zbyt mało białka, czyli potrzebnych aminokwasów, odbije się to na stanie naszej fryzury. Gdy zjadasz zbyt dużo węglowodanów i przewożonej żywności, zapewne Twój organizm ma zbyt mało minerałów, gdyż traci je w procesach metabolicznych. To również ma wpływ na stan włosów. Dlatego należy zrewidować swoją dietę, a niekiedy uzupełnić ją odpowiednimi preparatami. Zastanów się, czy nie nadużywasz alkoholu.

Włosy zazwyczaj lepiej rosną latem. Organizm wtedy traci mniej energii na ogrzewanie ciała, więc może „zainwestować” we włosy. W ten sposób przygotowuje się do nadchodzącej zimy podczas której bujne włosy mają ogrzewać nasze ciało. Niestety na ten czynnik nie mamy wpływu, więc należy szukać innych sposobów przyspieszających porost włosów.

Nacieranie głowy olejkiem rycynowym

Jednym ze starych i polecanych jest nacieranie ich olejkiem rycynowym. Takie natłuszczenie faktycznie do pewnego stopnia pomaga. U ludów pierwotnych zawsze praktykowany był zwyczaj wycierania dłoni po tłustym posiłku o swoją głowę. Jednak zapewne mało kto zdecyduje się na takie rozwiązanie. Dziś wydaje się niezbyt higieniczne. Natomiast sam olejek wywołuje jednak pewien skutek uboczny. Jest nim zmiana barwy włosów. Nacierane olejkiem szybciej tracą pigment. Będą wprawdzie nieco szybciej rosły, ale też szybciej się starzały. Jest to więc sposób skuteczny, ale i nie polecany.

Produkty specjalne na porost włosów

Wydaje się, że najskuteczniejszym sposobem przyspieszenia wzrostu włosów będzie zastosowanie jakiegoś specjalnego preparatu wyprodukowanego właśnie w tym celu. Tylko ten sposób może dać naprawdę szybkie i widoczne efekty. Przy okazji pozbawione skutków ubocznych. Do takich produktów, których skuteczność jest niewątpliwa, należą szampon Revita, Provillus dla mężczyzn i Provillus dla kobiet oraz Procerin. Odżywiają i chronią. Sprawiają nie tylko, że włosy szybciej rosną, ale nawet zapobiegają i leczą łysienie. Już od dłuższego czasu te środki zbierają najlepsze opinie i recenzje. Do pewnego stopnia odwracają skutki chorób, które odbiły się na stanie owłosienia, jak i chronicznych niedoborów w diecie. Ich istnienie stanowi pozytywną odpowiedź na postawione tutaj pytanie: czy porost włosów można przyspieszyć? Teraz już wiesz, że tak.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na porost włosów