Najlepsze produkty na porost włosów

Najlepsze produkty na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Jakie środki na porost włosów są najskuteczniejsze?

Tak w medycynie, jak i w jej poszczególnych dziedzinach np. w dermatologii, skuteczność jest chyba rzeczą najważniejszą. Przynajmniej powinna być. To samo będzie dotyczyło kosmetologii, która w obecnej chwili mocno zazębia się ze swoją bardziej poważaną siostrą – dermatologią. Wprawdzie kosmetologia to już nie medycyna, ale niekiedy pomaga rozwiązać problemy wprost uznawane za medyczne. W ostatnim czasie, by poprawiać stan swojej skóry, paznokci czy włosów, niekoniecznie udajemy się do lekarza. Coraz częściej idziemy także do kosmetyczki lub fryzjera. Coraz częściej również przeglądamy środki na porost włosów, które mogą tym problemom zaradzić. Dopytujemy się o ich skuteczność naszych przyjaciół i znajomych, pytamy na forach, a bywa i tak, że kierujemy pytanie właśnie do znajomej kosmetyczki, a bywa nawet, że do fryzjerki czy fryzjera.

Opinie fryzjerek i fryzjerów

Treść tego pytania zwykle sprowadza się do tego, jakie środki na porost włosów są najskuteczniejsze. Niektórzy bardziej sceptyczni chcieliby wiedzieć czy w ogóle dają jakieś efekty. Na to pytanie na pewno najlepiej mogą odpowiedzieć wspomniane wyżej fryzjerki, albo fryzjerzy. Włosy to wszak ich praca. To oni widzą wszystkie niedoskonałości naszej fryzury, nawet takie, które jako tako udaje się zamaskować przed innymi ludźmi. Profesjonalistki i profesjonaliści są w stanie wyłapać pierwsze oznaki łysienia. Wprawdzie to już nie ich poziom kompetencji, ale po latach pracy w zawodzie i dzięki zebranemu doświadczeniu, mogą również stwierdzić jaki to rodzaj łysienia. Są również w stanie zauważyć inne drobne niedoskonałości naszych włosów. No cóż fryzjer to nie lekarz, ale swoje wie. Niejedno już widział na ludzkiej głowie. Widział powolne wyniszczenie mieszków włosowych, widział też cudowną poprawę ich stanu. Miał styczność z sytuacjami, gdy się regenerowały i włosy zaczynały odrastać. Zaraz, zaraz. Stop! Takie rzeczy też widział? Jak to możliwe? Czyżby jednak środki na porost włosów były skuteczne?

Wynik ankiety

Nie można wyników tej prostej ankiety, którą pozwoliliśmy sobie przeprowadzić pośród wybranych fryzjerów, traktować jako badania naukowego. Po prostu chcieliśmy się dowiedzieć, jakie preparaty na porost włosów są najskuteczniejsze. Czyli co stosowali ich klienci, że potem można było obserwować tę cudowną przemianę. Czy rzeczywiście takie sytuacje miały miejsce? Zadziwiający nie był sam fakt skuteczności, lecz raczej duża zgodność wypowiedzi. Większość z nich twierdziła, że na łysienie typu androgennego najlepszy jest szampon Revita. Niektórzy wskazywali na Provillus dla mężczyzn. Natomiast paniom polecali raczej Provillus w wersji dla kobiet. Rzecz jasna nie uzyskaliśmy stuprocentowej zgodności. Byli również tacy fryzjerzy i takie fryzjerki, które upierały się przy tym, iż dla mężczyzn najlepiej nadaje się Procerin.

Trzy najskuteczniejsze preparaty na porost włosów

Jakby na to nie patrzeć, to najczęściej pojawiały się właśnie te trzy nazwy. O innych preparatach rzadko można było cokolwiek usłyszeć. Skoro tak, to należy przyjąć, że właśnie one są najskuteczniejsze. Przynajmniej z tych dostępnych na polskim rynku i w ocenie fryzjerów. Kto, jak kto, ale specjaliści od włosów zapewne wiedzą dobrze o czym mówią. Dlatego też kierując się ich wskazaniami możemy jako najskuteczniejsze wytypować te trzy: Revita, Procerin, Provillus.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na porost włosów