Najlepsze produkty na porost włosów

Najlepsze produkty na porost włosów

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Provillus dla kobiet i Provillus dla mężczyzn – podobieństwa i różnice

Każdy z nas ma za sobą lekcje biologii w szkole podstawowej. Jeśli nawet później nie poszerzał swojej wiedzy w tym kierunku, to co wówczas zostało mu przekazane upewnia go w fakcie, że kobiety i mężczyźni różnią się między sobą. Nie ulega wątpliwości, że fizycznie. Nie trzeba było specjalnie uważać na tych lekcjach, aby to wiedzieć. Pozostaje sprawą dyskusyjną kwestia różnic psychicznych, ale tym nie będziemy się tutaj zajmować. Producenta ubrań będą interesowały różnice w budowie ciała, natomiast z punktu widzenia producentów preparatów leczniczych najważniejszymi różnicami są te dotyczące gruczołów dokrewnych, a więc produkcji hormonów. W tym wypadku różnimy się pomiędzy sobą bardziej niźli się wydaje. Każde zaburzenie w tej dziedzinie może prowadzić do różnych schorzeń, do nadwagi, a także do utraty włosów!

Inne przyczyny łysienia u obu płci

Łatwo wywnioskować, że z nieco innych powodów będą tracili włosy mężczyźni, a z innych kobiety. Tak często jest w rzeczywistości. Rodzajów łysienia jest dość dużo, a więc przyczyn również. Dla przykładu u mężczyzn utrata włosów jest w 90% skutkiem działania DHT, silnej pochodnej testosteronu. Hormon ten jest też odpowiedzialny za przerost prostaty w późniejszym wieku. U kobiet utrata włosów na głowie może być spowodowana menopauzą i zachwianiem równowagi hormonalnej. Panie mają także skłonność do spożywania zbyt małych ilości białka, co niekiedy skutkuje niedożywieniem i również może odbić się na włosach.

Provillus dla kobiet

Tak więc nic dziwnego, że producenci proponują inne preparaty paniom, a inne panom. Przykładem takie podziału jest Provillus dla kobiet. I oczywiście dla mężczyzn. W obu wypadkach skład został tak dobrany, by uzyskać najlepszą dla każdej z płci odpowiedź gruczołów dokrewnych i wydzielanie właściwych hormonów we właściwych proporcjach. Jednak nie tylko. Provillus jest środkiem o bardzo złożonym i wszechstronnym działaniu. Właściwe nie wiadomo, czy należy go opisywać tylko i wyłącznie jako preparat na włosy. Czas spojrzeć na skład, by lepiej to zrozumieć. Najpierw Provillus w wersji dla kobiet. Witaminy mają niebagatelny wpływ na nasze funkcjonowanie. Niezależnie od tego co twierdzą różni dietetycy czy spece od żywienia, wcale nie tak łatwo zapewnić sobie ich odpowiednią ilość ze zwykłego pokarmu. Dlatego też w składnie mamy zarówno witaminę B6, jak i biotynę (witamina B7). Skrzyp był używany do ratowania włosów, szczególnie kobiecych, od niepamiętnych czasów. Wystarczy zajrzeć do starych zielników, by się o tym przekonać. Kwas paraminobenzoesowy jest pomocny w metabolizmie wielu aminokwasów, z czym w pewnym wieku panie mogą mieć problemy. Na koniec trzeba wymienić magnez – minerał, którego większość z nas ciągle ma za mało.

Provillus dla mężczyzn

Teraz rzućmy okiem na skład drugiego preparatu. Provillus dla mężczyzn również zawiera magnez i witaminy z grupy B. Tego akurat potrzebujesz niezależnie od tego czy jesteś mężczyzną czy kobietą. Jedyną różnicę stanowi tu cynk, który podwyższa poziom testosteronu. Tu Czytelnik może się zdziwić. Jak to, przecież testosteron jest odpowiedzialny u mężczyzn za wypadanie włosów? Otóż nie do końca, ale idźmy po kolei. Provillus ma dodatkowo w swoim składzie wyciąg z dyni, z Saw Palmetto, Muria Puama i kilku innych roślin, które również podwyższają poziom testosteronu i męskiej potencji. Tajemnica działania polega na tym, że nie dopuszczają do konwersji w DHT, co oznacza, że chronią tak włosy, jak i prostatę. Powodują również wytwarzanie specjalnych enzymów wywołujących m.in pozytywne reakcje w mieszkach włosowych dzięki poprawie metabolizmu aminokwasów.

Jak widać różnice pomiędzy preparatami są i to dość istotne, bo być muszą. Wynikają wprost z samej fizjologii. Wybór jest w tym wypadku prosty. Zarówno panowie, jak i panie będą wiedzieli, po który Provillus sięgnąć.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na porost włosów